Dziadkiem w teren? OffRoad Show Poland 2016.
Listopad 8, 2016
0

Większość wiekowych wozideł już na jesieni zasypia w ciepłych i suchych garażach, aby zbudzić się ciepłą wiosną, gdy już sól z dróg znika i znów mogą błyszczeć nocą na drogach. Ale nie terenówki. Te zazwyczaj jeżdżą przez cały rok, zaś jesienne błoto czy zimowy śnieg, budzą raczej uśmiech niż strach na twarzach ich posiadaczy.

Wydaje mi się, że w terenie w ogóle wiek pojazdu postrzegany jest wciąż nieco inaczej – mało kto zapatruje się na wiekowego Land Cruisera, UAZa, czy Serię stricte jak na klasyka czy też youngtimera. Raczej traktowane są zwyczajnie, jako auta, które podołały, zostały zweryfikowane i są zwyczajnie niezawodne w terenie. I dalej są tak wykorzystywane. I tak trzymać! Nie ma przecież nic piękniejszego, jak, dajmy na to, taki Willys widziany w jego naturalnym środowisku, czyli błocie po klamki.

Na tegorocznym OffRoad Show Poland przybyło chyba aut z brodą. Widać, że nie każde katowane jest w solidnym terenie, ale przynajmniej dzielnie walczy w długich trasach po bezdrożach. Ci, którym chciało ruszyć się z foteli lub nie mieli akurat jakiegoś rajdu na orientację, mogli zerknąć na niezły zestaw – G Klasy, Land Cruisery w różnych rocznikach, Land Rovery (zarówno Serie, jak i ich młodsze rodzeństwo – RR Classic, Defendery), UAZy, czy coraz rzadziej widywane T3 Syncro.

Kilka fotek udało mi się pstryknąć – polecam uwadze.