Klasyki w terenie – OffRoad Show Poland 2015
Listopad 8, 2015
0

Jak pokazują statystyki z licznych imprez offroadowych, klasyk w terenie robi… nierzadko robi nawet lepiej, niż naszpikowane elektroniką nowoczesne SUVy. To zapewne jeden z powodów tak licznej obecności starych motoryzacyjnych ikon na OffRoad Show Poland.

Wzorem lat ubiegłych, na tegorocznych targach mogliśmy zobaczyć marki z całego świata – od japońskich Land Cruiserów różnych generacji, przez brytyjskie Land Rovery (Defy, Seria, Discovery, jak i kilka Range Roverów Classic, coraz bardziej docenianych na naszym rynku), po amerykańskie Jeepy. Grand Wagoneer z lat osiemdziesiątych, którego właściciela serdecznie pozdrawiamy, to kwintesencja wygody w wydaniu 4×4. Nieco świeższy Cherokee XJ był już znacznie mocniej przygotowany w teren. Pojawił się też wojskowy Dodge. Nie mogło też zabraknąć niemieckich produkcji – niezłomnych Gelend. Dla miłośników nieco większych gabarytów, w hali MT Polska trafił się też lekko leciwy, lecz przygotowany od podstaw MAN, z zabudową campingową, mieszczącą na pace quada, zaś w części mieszkalnej oferujący pełen luksus pięciu osobom. Pojawił się też polski akcent, choć nie był to ani Star 6×6 ani Honker… ale Polonez 4×4… w dodatku nie Analog.

Szałem kulinarnym okazał się chyba Czekoladowy Warsztat, oferujący łakocie w postaci narzędzi, kluczy, śrub i tym podobnych. Pomysł wart grzechu – nawet z bliska łudząco przypominały prawdziwe przedmioty.

Podobnie, jak w zeszłym roku, wystawiła się też ekipa z modelami kolekcjonerskimi w różnej skali, z różnych lat produkcji – w tym ręcznie robionymi.

Po liczbie zgromadzonych sprzętów i gości widać, że targi się rozrastają. Wydaje się jednak, że przygotowanie faktycznego terenu w postaci kilku górek, trawersów albo brodów, mogłoby delikatnie imprezie pomóc, choć niezależnie od tego jest coraz lepiej. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Off Road Show Poland 126 Off Road Show Poland 006 Off Road Show Poland 008 Off Road Show Poland 022 Off Road Show Poland 031 Off Road Show Poland 033 Off Road Show Poland 035 Off Road Show Poland 036 Off Road Show Poland 042 Off Road Show Poland 045 Off Road Show Poland 052 Off Road Show Poland 061 Off Road Show Poland 063 Off Road Show Poland 067 Off Road Show Poland 069 Off Road Show Poland 071 Off Road Show Poland 076 Off Road Show Poland 084 Off Road Show Poland 088 Off Road Show Poland 104 Off Road Show Poland 106 Off Road Show Poland 143 Off Road Show Poland 146 Off Road Show Poland 130 Off Road Show Poland 135 Off Road Show Poland 136 Off Road Show Poland 142